granulat do dezynfekcji tlenowej Dezacid VR OXY 1kg

 • Dodaj recenzję:
  • DEZACID VR OXY 1 KG
  • Producent: ACRYLMED
  • Dostępność: dostępny dostępny
  • szt.
  • 71,90 zł

  Dezacid VR OXY – granulat tlenowy do dezynfekcji wody w basenach kąpielowych. Dozować co 7 dni 60 g granulatu na 1m3 wody basenowej. Rozpuścić odpowiednią ilość granulatu w osobnym naczyniu i następnie roztwór wlać do basenu.

  DEZYNFEKCJA WODY

  DEZYNFEKCJA TLENOWA

  Preparat do bezchlorowej dezynfekcji wody. Do zalet preparatu należą: szerokie spektrum działania bakteriobójczego w stosunku do gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus), pałeczki okrężnicy (Escherischia Coli), pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aureginosa), pałeczki Legionelli (Legionella pneumophila); skuteczność grzybobójcza m.in. wobec dermatofitów wywołujących grzybice skóry; szerokie spektrum działania wirusobójczego – skuteczny wobec 18 rodzajów wirusów: między innymi wirus HSV wywołujący opryszczkę, Poliovirus, Hepatitis B Virus (HBV), Canine parvovirus, Salmonella choleraesuis, AIDS (HIV) Virus.

  Dezacid VR WHITE – granulat tlenowy do dezynfekcji wody w basenach kąpielowych. Dozować co 7 dni 60 g granulatu na 1m3 wody basenowej. Rozpuścić odpowiednią ilość granulatu w osobnym naczyniu i następnie roztwór wlać do basenu.

  Dezynfekcję tlenową należy stosować w połączeniu z produktem Aqua Biocyd G-1/R lub G-1.

  POMOC W UŻYTKOWANIU PREPARATÓW:

  KROK 1regulacja pH Niezbędna dla skutecznego przeprowadzenia całego procesu uzdatniania wody. Odpowiedni zakres to pH 7,0 – 7,4 pH. Poziom pH należy sprawdzać przy pomocy testów paskowych, kropelkowych lub tabletkowych raz w tygodniu (przy upalnej pogodzie częściej) lub każdorazowo w sytuacji problemów z wodą basenową. Do obniżenia pH wody użyj preparatu Calcid Minus. Do podniesienia pH wody użyj preparatu Alkasol Plus.

  KROK 2- dezynfekcja chlorowa w granulacie lub w tabletkach zabezpiecza wodę przed rozwojem chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Dozowanie należy przeprowadzić w okresie, gdy w basenie nie ma kąpiących się osób. Odpowiednią ilość tabletek/granulatu należy umieścić w pływaku lub skimerze i włączyć pompę cyrkulacyjną. Poziom aktywnego chloru w wodzie powinien wynosić 0,3-0,5 mg/l. Do dezynfekcji szokowej podczas napełniania basenu wodą lub po dłuższym nieużywaniu basenu użyj preparatu Extra Chlor. Do bieżącej pielęgnacji wody możesz wybrać szybko rozpuszczający się granulat Extra Chlor lub wolno rozpuszczające się tabletki do dezynfekcji Triochlor lub do dezynfekcji i koagulacji Multichlor. W zależności od preferowanego sposobu stosowania wybierz granulat Dezacid VR WHITE do samodzielnego przygotowania roztworu lub tabletki Dezacid VR OXY tablets bezpośrednio dozowane do basenu. Dezynfekcję tlenową należy stosować w połączeniu z produktem Aqua Biocyd G-1/R lub G-1.

  KROK 3- zwalczanie glonów Glony pojawiają się w miejscach płytkich, silnie nasłonecznionych – tam, gdzie środki dezynfekcyjne (chlor, tlen) uległy dezaktywacji pod wpływem światła lub temperatury. Rozwijające się glony powodują zmętnienie wody, tworzą ciemne, śliskie naloty, które są nieestetyczne i stanowią źródło innych zakażeń. Do zwalczania glonów w małym basenie użyj preparatu Aqua Biocyd G-1/R. W większych basenach zastosuj bardziej stężony Aqua Biocyd G-1.

  KROK 4- koagulacja Koagulacja to proces usunięcia z wody nierozpuszczonych substancji, drobnych zanieczyszczeń powodujących zmętnienie i nieprzyjemny wygląd wody. Filtry zatrzymują tylko duże cząstki, stąd konieczność zbicia razem niewidocznych dla oka zanieczyszczeń. Wykorzystaj w tym celu preparat Alkasol Flok.

  KROK 5- dodatkowa pielęgnacja Klarowność i zabarwienie wody basenowej są często uzależnione od ilości związków żelaza znajdujących się w niej. Aby je związać i uzyskać efekt pięknej, przejrzystej wody, skorzystaj z preparatu Lazur C. W trakcie użytkowania, a szczególnie po zakończeniu sezonu basenowego pojawia się konieczność usuwania tłustych osadów z linii wodnej oraz niecki i plaży basenowej i innych powierzchni, np. wanien z hydromasażem, jacuzzi. W tym celu użyj preparatu Alkasol Rand. Większość producentów basenów przydomowych zaleca pozostawianie wody w basenie na okres zimowy. Należy jednak odpowiednio zadbać o jakość wody pozostawionej w basenie, by zapobiec zniszczeniu czy odbarwieniu niecki, uniknąć intensywnego czyszczenia ścian niecki basenowej w okresie wiosennym, zapobiegać osadzaniu się osadów kamienia wodnego. By twój basen przetrwał zimę w dobrej formie, wykorzystaj Calcid Winter.

   

  Wszystkie produkty wymienione wyżej, dostępne są w naszym sklepie internetowym!!!