preparat myjący do powierzchni basenowych Alkasol Rand 1,1kg

 • Dodaj recenzję:
  • ALKASOL RAND 1,1KG
  • Producent: ACRYLMED
  • Kod producenta: 5905857040818
  • Dostępność: dostępny dostępny
  • szt.
  • 21,90 zł

  Alkasol Rand – preparat myjący, który skutecznie usuwa tłuste, zestarzałe zabrudzenia. Nie niszczy folii basenowej, płytek ceramicznych i innych tworzyw. Może być wykorzystywany przy zmywaniu urządzeniami wysokociśnieniowymi.

  DODATKOWA PIELĘGNACJA

  Alkaliczny preparat myjący do usuwania tłustych osadów na linii wodnej oraz do mycia plaży basenowej, lin torowych i innych powierzchni. Zalety: skutecznie usuwa tłuste, zestarzałe zabrudzenia, preparat nie niszczy folii basenowej, płytek ceramicznych i innych tworzyw, zawarte w nim inhibitory znacznie opóźniają proces korozji części metalowych, preparat może mieć kontakt z wodą basenową, może być wykorzystywany przy zmywaniu urządzeniami wysokociśnieniowymi.

  Alkasol Rand – preparat myjący, który skutecznie usuwa tłuste, zestarzałe zabrudzenia. Nie niszczy folii basenowej, płytek ceramicznych i innych tworzyw. Może być wykorzystywany przy zmywaniu urządzeniami wysokociśnieniowymi.

  W trakcie użytkowania, a szczególnie po zakończeniu sezonu basenowego pojawia się konieczność usuwania tłustych osadów z linii wodnej oraz niecki i plaży basenowej i innych powierzchni, np. wanien z hydromasażem, jacuzzi.

  POMOC W UŻYTKOWANIU PREPARATÓW:

  KROK 1regulacja pH Niezbędna dla skutecznego przeprowadzenia całego procesu uzdatniania wody. Odpowiedni zakres to pH 7,0 – 7,4 pH. Poziom pH należy sprawdzać przy pomocy testów paskowych, kropelkowych lub tabletkowych raz w tygodniu (przy upalnej pogodzie częściej) lub każdorazowo w sytuacji problemów z wodą basenową. Do obniżenia pH wody użyj preparatu Calcid Minus. Do podniesienia pH wody użyj preparatu Alkasol Plus.

  KROK 2- dezynfekcja chlorowa w granulacie lub w tabletkach zabezpiecza wodę przed rozwojem chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów. Dozowanie należy przeprowadzić w okresie, gdy w basenie nie ma kąpiących się osób. Odpowiednią ilość tabletek/granulatu należy umieścić w pływaku lub skimerze i włączyć pompę cyrkulacyjną. Poziom aktywnego chloru w wodzie powinien wynosić 0,3-0,5 mg/l. Do dezynfekcji szokowej podczas napełniania basenu wodą lub po dłuższym nieużywaniu basenu użyj preparatu Extra Chlor. Do bieżącej pielęgnacji wody możesz wybrać szybko rozpuszczający się granulat Extra Chlor lub wolno rozpuszczające się tabletki do dezynfekcji Triochlor lub do dezynfekcji i koagulacji Multichlor. W zależności od preferowanego sposobu stosowania wybierz granulat Dezacid VR WHITE do samodzielnego przygotowania roztworu lub tabletki Dezacid VR OXY tablets bezpośrednio dozowane do basenu. Dezynfekcję tlenową należy stosować w połączeniu z produktem Aqua Biocyd G-1/R lub G-1.

  KROK 3- zwalczanie glonów Glony pojawiają się w miejscach płytkich, silnie nasłonecznionych – tam, gdzie środki dezynfekcyjne (chlor, tlen) uległy dezaktywacji pod wpływem światła lub temperatury. Rozwijające się glony powodują zmętnienie wody, tworzą ciemne, śliskie naloty, które są nieestetyczne i stanowią źródło innych zakażeń. Do zwalczania glonów w małym basenie użyj preparatu Aqua Biocyd G-1/R. W większych basenach zastosuj bardziej stężony Aqua Biocyd G-1.

  KROK 4- koagulacja Koagulacja to proces usunięcia z wody nierozpuszczonych substancji, drobnych zanieczyszczeń powodujących zmętnienie i nieprzyjemny wygląd wody. Filtry zatrzymują tylko duże cząstki, stąd konieczność zbicia razem niewidocznych dla oka zanieczyszczeń. Wykorzystaj w tym celu preparat Alkasol Flok.

  KROK 5- dodatkowa pielęgnacja Klarowność i zabarwienie wody basenowej są często uzależnione od ilości związków żelaza znajdujących się w niej. Aby je związać i uzyskać efekt pięknej, przejrzystej wody, skorzystaj z preparatu Lazur C. W trakcie użytkowania, a szczególnie po zakończeniu sezonu basenowego pojawia się konieczność usuwania tłustych osadów z linii wodnej oraz niecki i plaży basenowej i innych powierzchni, np. wanien z hydromasażem, jacuzzi. W tym celu użyj preparatu Alkasol Rand. Większość producentów basenów przydomowych zaleca pozostawianie wody w basenie na okres zimowy. Należy jednak odpowiednio zadbać o jakość wody pozostawionej w basenie, by zapobiec zniszczeniu czy odbarwieniu niecki, uniknąć intensywnego czyszczenia ścian niecki basenowej w okresie wiosennym, zapobiegać osadzaniu się osadów kamienia wodnego. By twój basen przetrwał zimę w dobrej formie, wykorzystaj Calcid Winter.

   

  Wszystkie produkty wymienione wyżej, dostępne są w naszym sklepie internetowym!!!